İçindeki Gökkuşağı

22/09/2017

Kimi insan yağmuru hisseder kimisi ise sadece ıslanır, kimisi damlalar sonrası o toprak kokusunu derin derin içine çeker, kimisi ise yüze vuran odamlalardan suratı asmaktansa kocaman gülümser.

Yaz yağmuru bu her yağdığında içine su serpilen bir sen varsa ne mutlu sana işte o zaman gökkuşağını da görme şansına sahipsin demektir. Peki ya bu gökkuşağı herkes için aynı yerde mi bekliyor? Olamaz. Senin gökkuşağındaki renkler farklı, onunki farklı. Sen denize hayran olup maviyi çok severken bir diğeri yeşile hayran kalıp ormanda kaybolabilir.

Sahi kaç renk vardı gökkuşağında? Bir önemi var mı ki? Sendeki renkler neler asıl olan. Sabah uyandığında pembe panjurların ardında, sarı bir güneşle mi selamlaşıyorsun yoksa gri bulutlar üzerinde ve gün içinde sürekli karanlık sokaklarda gezinenlerden misin ? Acıkınca kıpkırmızı bir domates, yeşil bir salatalık ve bembeyaz bir peynir sofrana misafir olup yüzünü gülümsetiyorsa eğer, ne mutlu sana. Sarı bir limonu ısırıp ekşi surat haline bayılıyorsan hayat pek bir tatlı sana, beyaz bulutlar toplanmış şekle şemale girip yer yüzündeki bizlere hayal gücümüzü uyandırıyorsa eğer bir düşün bakalım senin gökkuşağındaki renkler hangisi? Güneş doğarken senin de zihninde farklı fikirler doğuyorsa eğer bilki ilham veren bir sarı var hayatında, her daim kendinden baharı uzaklaştıramıyorsan eğer yeşil sana sürekli cilvede yapıyor demektir, baktın disiplin eksikliği var sende ve bir türlü hizaya getiremediğin bir sen var işte o zaman koyu bir maviyi dost edin kendine, çevrendeki insanlar, sıcaklar, işler güçler seni inanılmaz yordu ve pil bitmek üzere işte o zaman hemen kırmızılara bürün ki enerjin yerine gelsin, maceraya atılmak üzere sabırsızlanıyorsan eğer hemen yanıbaşında seni etkileyen bir turuncu var demektir.

Gökkuşağı kendin olabilirsin, o kendinde beslediğin karanlığı azad ettiğin sürece. Elbet fırtınalar kopacak, dalgalar coşacak, göz yaşları sel olacak ve sonunda gökkuşağı kendini gösterecek. Her fırtına sonrası onu takip eden bir gökkuşağı yok mudur zaten?

Lora Sucuyan

Diğer Yazılar

Yaz Sıcağında Ruhu Serinletmek

Deniz, kum, güneş ve dostluk sohbetleri dahil olunca o çok yoğun geçen günler gün batımını en sevdiklerinde, şenlikli bir sofrada izlerken çoktan hafifler ve hafif bir meltem esintisiyle serinleyiverir.

Detaylar
Takılıp Kalmak

Takılıp kaldıysanız bir şeylere, yapmayın, sallayın gitsin, sıkıca tutarken elinizde ki o cam bardağı kırma riskiniz çok yüksek!

Detaylar
Yeni Başlangıçlara Hazır mısın?

Yeni başlangıçlara hazır mısın ? Yeni bir yıl, yeni başlangıçlardan çok, mevcutları korumalı ve güçlendirmeli. Kurulan hayallerin hedeflere ulaşması için çaba sarf etmeli.

Detaylar
Ne Kadar Yoğunsun?

Bir iş tamamlanmadan bir diğerine geçmemek senin ilk kuralın olsun.

Detaylar